Jót tesz-e a hajnak a hajvasaló? 

Az egészséges haj nem szálkásodik, nem töredezik. Fénye melegen csillog, tapintása puha. Tulajdonosa pedig olyan hosszúra növeszti, amilyenre csak szeretné, hiszen sosem törik le az utolsó néhány centiméter. Ez persze csak az ideális, mondhatni álom – állapot lefestése, ami azért nem mindenkinek adatik meg. 

A hajnak, akárcsak a bőrnek, megvannak a maga típusai. Lehet normál, könnyen zsírosodó, esetleg száraz. A megfelelő hajápolási készítmények használatával persze sokat lehet tenni a különböző állapotok megóvása, szinten tartása érdekében. Ilyen készítmények pedig gyakorlatilag bárhol elérhetők, drogériában, gyógyszertárban, online, de akár másokon keresztül rendelve is, gondolj csak az Avon katalógusra. 

 

Mit tehetsz a hajadért – vagy éppen ellene? 

Azon felül, hogy jó minőségű sampont választasz és balzsamot is használsz a könnyű kifésülhetőség érdekében (mert a haj nedves állapotában a legsérülékenyebb!), mit tehetsz még a hajad egészsége érdekében? Időről – időre tehetsz fel egy hajpakolást, használhatsz természetes anyagokból készült hajkefét és lehetőség szerint nem, vagy minél kevesebbet gyötröd olyan forró eszközökkel, mint a hajsütő vagy a hajvasaló. 

A hajvasaló már sok éve a hajformázás egyik kedvenc eszköze, amely szerencsére sokat fejlődött az utóbbi időben. Leginkább káros hatása ugyanis a túl forró hőmérsékletben rejtőzik. Ezt azonban a modernebb, hőfokszabályzós eszközökön már lehet állítani. A túl forró (200 fok feletti) hajvasaló ugyanis erősen roncsolja a hajszálakat. Ugyanígy a tartós hajegyenesítés is káros, mert az esetek többségében ez a módszer is bőven 200 fok felett történik. 

 

Ha mégis vasalsz… 

Akkor tegyél néhány óvintézkedést. Először is, ne vasald minden nap. A mindennapos hajvasalás akkor is káros, ha nem állítod maximumra a hőfokot. A lehetőségekhez képest legideálisabb vasalási hőmérséklet maximum 185 fok, ennél sose állítsd melegebbre. 

Használj professzionális hővédő termékeket. Speciális technológiájuknak köszönhetően kívülről védik a hajat a forróságtól, belülről pedig táplálják azt. Nedvesen tilos a vasalás. Hajmosás után előbb mindig meg kell szárítani, ezután következhet a hővédő spray, majd végül a vasalás. Ha mégis töredezik a hajad, akkor érdemes felhagyni a vasalással, mert a haj egészsége többet ér. Vagy legalábbis használj hajvégápoló szérumot, így elkerülhető, hogy hajszálak szerkezete sérüljön, végül pedig le is törjön. 

 

Konklúzió? 

Nem tilos a hajvasalás, de bánj vele csínján. Végeredményben sokkal szebb egy egészséges szélfútta, hullámos vagy göndör haj, mint egy szögegyenes, töredezett végű. Figyelj a hajad jelzéseire, és vedd észre, ha azt üzeni, hogy nem érzi jól magát! 

Tovább a blogra »